Podsestava Analýza sklonů

Podsestava Analýza sklonů

Experimentální podsestava Analýzy sklonů dokáže graficky zobrazit parametry přímo v situaci. To se může hodit, pokud pracujete na projektu rekonstrukce komunikace a potřebujete přímo v situaci zobrazit příčný sklon vozovky. Pokud si příčný sklon zobrazíme v situaci nemusíme totiž kontrolovat příčné řezy a můžeme zrychlit návrh. Grafické zobrazení se však nemusí omezovat pouze na sklony, ale můžete takto nechat zobrazit např. výškové či vzdálenostní rozdíly. Fantazii se v tomto případě meze nekladou a je pouze na vás, jak podsestavu využijete. Rozhodně se ale podívejte na video popisující její bližší chování.

Instalace a aktualizace podsestav

Nevíte si rady, jak správně nainstalovat novou podsestavu, nebo aktualizovat starou na novější verzi? V následujících dvou videích se můžete podívat, jak na to.

Instalace podsestavy
Aktualizace podsestavy
Verze

2016 1.0

První verze podsestavy uvolněná pro všechny uživatele aplikace Civil 3D 2016 a vyšší. Podsestava byla vytvořena v programu Subassembly composer 2016.

Kódovací diagramy

Body

Spojnice

Tvary

Představení a video návody

Autor podsestavy

Jakub Kareš

autor blogu

Každá podsestava ulehčující návrh projektu je velkým pomocníkem a budu rád, pokud pomůže i vám. Dejte mi vědět, pokud máte návrh na její zlepšení, a třeba se i sami zapojte do projektu!