Podmínka AnoNe

Podmínka AnoNe

Podsestava Podmínka AnoNe pro Autodesk Civil 3D byla vytvořena v programovacím jazyce C# a poskytuje tak možnosti, kterých nelze docílit v aplikací Subassembly composer. Jejím cílem je potlačit vykreslení navazujících podsestav v případě, že nebude splněna podmínka platnosti. Typickým příkladem, kde takové chování můžeme pozorovat, jsou rozhodovací podsestavy násypu a výkopu. Pokud jsou splněny podmínky pro výkop nevykreslí se násypová část a naopak. Výhodou této podsestavy je její obecné zadání. Podmínku si můžete vytvořit libovolně v subassembly composeru a pomocí výstupního parametru potlačit další podsestavy. Název evokuje použití pouze dvou podmínek, ale ve skutečnosti můžete použít neomezený počet, dle toho, kolik výstupních parametrů vaše podsestava dokáže poslat. Podívejte se na video, které vám ozřejmí její použití.

Instalace a aktualizace podsestav

Nevíte si rady, jak správně nainstalovat novou podsestavu, nebo aktualizovat starou na novější verzi? V následujících dvou videích se můžete podívat, jak na to.

Instalace podsestavy
Aktualizace podsestavy
Verze

2018 1.0

První verze podsestavy uvolněná pro všechny uživatele aplikace Civil 3D 2018 a vyšší. Podsestava byla programována v C# nelze upravit v Subassembly composeru.

Kódovací diagramy

Body

Spojnice

Tvary

Představení a video návody

Autor podsestavy

Jakub Kareš

autor blogu

Každá podsestava ulehčující návrh projektu je velkým pomocníkem a budu rád, pokud pomůže i vám. Dejte mi vědět, pokud máte návrh na její zlepšení, a třeba se i sami zapojte do projektu!