Žijeme (nejen) proCIVIL!

Žijeme (nejen) proCIVIL!

Nedávno v týdeníku Respekt vyšel článek s titulkem Chtít, nebo splnit? ve kterém se autor zamýšlí nad stavem nejen české politiky ale obecně nad přístupem nás všech k plnění úkolů. Hlavní myšlenkou bylo dodržování limitů, které představují určitou hranici, již je třeba dosáhnout, nikoliv přesně, ale buď ji nepřekročit nebo pod ni neklesnout. Takto stanovená hranice, ať už úřadem nad námi či kýmkoliv jiným, by však neměla být omezením naší kreativity a snahy. Neměli bychom ji dle autora tzv. outsourcovat. To platí v každé oblasti, v každém zaměstnání, v každé profesi, stavebnictví nevyjímaje.

Regulativem však může být cokoliv a nemusí nás nutně omezovat pouze v plnění úkolů, ale například v činnostech, které bychom rádi podnikali, ale zkrátka na ně už nemáme čas a energii. Proč to ale vše píšu?

Pracovní náplň každého z nás se liší a rovněž máme jinde nastaveny své priority a zájmy. Mě například vždy bavilo lidem nějak pomáhat a vyměňovat si s nimi znalosti. Ať už jako squashový trenér, nebo jako konzultant pro software Civil 3D. Aktuálně jako projektant silničních staveb bych nerad od svých zásad upustil.

Knihovna podsestav webu www.proCIVIL.cz

Rád bych i nadále sdílel své zkušenosti s kolegy z praxe, a z toho důvodu jsem založil nejen tento blog ale celý web, na který může každý přispět svým dílkem a usnadnit tak projektování dalším. Rád bych, aby se tu čas od času objevily zajímavé články, které vám pomohou nad rámec vašich povinností zlepšovat a zpřesňovat návrhy dopravních a jiných staveb. Budu rád, když podsestavy, které zde budu sdílet, rozšíří i další autoři, protože spousta šikovných projektantů má rozhodně co předat ostatním. Je jen otázka, jestli dokážeme spolupracovat.


Rádi byste se podělili o zajímavé téma zde na blogu? S chutí do toho, sepište článek a dejte mi vědět. Pokud vás můj příspěvek zaujal, pošlete jej dále do světa a diskutujte o něm v komentářích. Děkuji za podporu!

avatar

Jakub Kareš

autor blogu