JITSI meet versus BIM

JITSI meet versus BIM

S nástupem informačního modelování dojde při návrhu dopravních staveb k obrovskému zjednodušení v předávání informací. Pro zkostnatělé, na emailu stojící, stavebnictví to bude znamenat velký skok vpřed, ale bohužel nic nepřijde samo a vše bude v konečném důsledku záviset na nás, na naší ochotě se vzdělávat a na možnostech počítačových aplikací. Rovněž nebude možné proces zavést skokově v konkrétní den ale postupně s rozmyslem a osvětou. Co ale můžeme udělat už dnes?

Bez registrace a jen s jedním odkazem zvládnete divy

Velmi jednoduchým pomocníkem, který zvládne úplně každý, je webová aplikace JITSI MEET. Tento online klient dokáže vytvářet chatovací místnosti, volat, sdílet obrazovku a pořádat konference. Proč je ale JITSI lepší než ostatní služby? Má to dva prosté důvody. Je zdarma a hlavně si uživatel nemusí zakládat svůj osobní účet. To jsou klíčové faktory, které dovolují aplikaci použít při spolupráci lidí různých IT dovedností, věku a schopností zapamatovat si hesla ke svým účtům.

Další zapomenuté heslo je minulostí, komunikujte jednoduše přes JITSI MEET

Ze své zkušenosti vím, že je lepší bavit se nad otevřeným výkresem než si hodiny dopisovat po mailu a složitě navigovat přes telefon. Zároveň tím nikoho nenutím základ si nový účet a stačí jen kliknout na mnou zaslaný odkaz, podobně jako když sdílíte video na Youtube. Při koordinaci a vysvětlování detailů projektu je tak JITSI skvělým pomocníkem, který vám dokáže ušetřit spoustu času, budete-li se řídit radami níže.

Rychlost připojení

Ujistěte se, že mají obě strany rychlé připojení. Pokud ne, nemá cenu tento postup využívat, přinese zbytečnou frustraci

Mikrofon neriskujte

Pokud telefonujete pouze s jedním adresátem, bude jednodušší si zavolat přes mobil a neriskovat nastavování mikrofonu na vzdáleném PC. Zvláště při prvním využití aplikace.

Připravte si data

Vaše data mějte připravená, výkresy otevřené a promyslete, co chcete vyřešit. Čím delší bude hovor, tím bude druhá strana unavenější, vše musí jet jako na drátkách.

Potvrďte si výsledek

Po hovoru si nezapomeňte sepsat do mailu odkonzultované problémy a potvrďte si je s druhou stranou. Udělejte to brzy, aby nezapomněla a abyste měli záchytný bod při odložení projektu

Jedna aplikace samozřejmě nemůže soupeřit s celým informačním procesem, jak jsem se nadpisem snažil podsouvat. To už z principu, že BIM prostě není aplikace, ale přístup k návrhu, realizaci a následné správě. Naším cílem však nemá být slepé a rychlé zavedení informačního modelování, ale zlepšení procesu výměny informací, což JITSI krásně splňuje. Tím pádem se může lehce zařadit do vašeho portfolia aplikací, stejně dobře jako se kdysi přidal email.

Rádi byste se podělili o zajímavé téma zde na blogu? Neváhejte a kontaktujte mne pro další informace o spolupráci!

avatar

Jakub Kareš

autor blogu