Násyp X Krajnice výkop

Násyp X Krajnice výkop

Tato podsestava slouží k vytvoření svahování např. v intravilánu za obrubou. Podle situace se podsestava dokáže rozhodnout, zda bude svahovat k terénu v jednotném sklonu nebo zda za obrubou vytvoří krátkou krajnici v případě výkopového řešení. Můžete libovolně zvolit šířku krajnice, sklony svahů a tloušťku ohumusování. Stejně jako všechny podsestavy i tato je k dispozici zdarma a s možností libovolné úpravy. Pro více informací se podívejte na video.

Instalace a aktualizace podsestav

Nevíte si rady, jak správně nainstalovat novou podsestavu, nebo aktualizovat starou na novější verzi? V následujících dvou videích se můžete podívat, jak na to.

Instalace podsestavy
Aktualizace podsestavy
Verze

2018 1.5.

Opraveny drobné chyby v kódování a přidána možnost vytvářet krajnici i v násypu. Pro zadání krajnice v násypu je třeba zadat do parametru šířka krajnice číslo větší jak 100.

Např. 100,5 vytvoří krajnici 0,5m i v násypu.

Tato verze podsestavy je plně kompatibilní se starší verzí.

2018 1.4.1

První verze vydané podsestavy uvolněná pro všechny uživatele aplikace Civil 3D 2018 a vyšší. Podsestava byla vytvořena v programu Subassembly composer 2018.

Kódovací diagramy

Body

Spojnice

Tvary

Představení a video návody

Autor podsestavy

Jakub Kareš

autor blogu

Každá podsestava ulehčující návrh projektu je velkým pomocníkem a budu rád, pokud pomůže i vám. Dejte mi vědět, pokud máte návrh na její zlepšení, a třeba se i sami zapojte do projektu!