Podsestava Analýza rozdíl výšek

Podsestava Analýza rozdíl výšek

Experimentální podsestava Analýzy rozdílu výšek. Vložte podsestavu do samostatného řezu a v koridoru zacílujte na dvě křivky v prostoru. Podsestava spočítá výškový rozdíl v řezu a vynese jej do situace v podobě krátké spojnice. Můžete si nechat zobrazit veškeré hodnoty nebo jen hodnoty, které přesahují minimální a maximální hranici. Zároveň je možné hodnoty zobrazit pouze jako schema – délka spojnice bude rovná paramteru délka. Nebo si rozdíl můžete nechat zobrazit jako součin výškového rozdílu * parametr délka. Příklad: Pokud bude parametr délka = 1. Výškový rozdíl křivek bude 2,27. Délka zobrazené spojnice v situaci bude rovněž 2,27 pokud nemám nastaven parametr Schema na ANO. V případě, že bude parametr délka nastaven na 2, bude délka spojnice v situaci 2*2,27 – převýšení je vhodné pro malé rozdíly, např. u obrubníků.

Instalace a aktualizace podsestav

Nevíte si rady, jak správně nainstalovat novou podsestavu, nebo aktualizovat starou na novější verzi? V následujících dvou videích se můžete podívat, jak na to.

Instalace podsestavy
Aktualizace podsestavy
Verze

2018 1.0

První verze podsestavy uvolněná pro všechny uživatele aplikace Civil 3D 2018 a vyšší. Podsestava byla vytvořena v programu Subassembly composer 2018

Kódovací diagramy

Body

Spojnice

Tvary

Představení a video návody

Autor podsestavy

Jakub Kareš

autor blogu

Každá podsestava ulehčující návrh projektu je velkým pomocníkem a budu rád, pokud pomůže i vám. Dejte mi vědět, pokud máte návrh na její zlepšení, a třeba se i sami zapojte do projektu!