Polní krajnice s rozhodovačem

Polní krajnice s rozhodovačem

Velká část našich projektů sestává z komunikacích nižších tříd, polních cest či cyklostezek, jejichž odvodnění je často řešeno vsakem do okolní zeleně bez dalších příkopů či rigolů. Samotný Civil obsahuje jednodušší krajnice ve svém základu, ale žádná mě nedokázala naplnit pocitem, že je ta pravá. Polní krajnice je jakýmsi chybějícím dílkem skládačky, který umožňuje relativně přesně počítat kubatury materiálů, řešit odvodnění zjednodušeně, ale přitom komplexně modelovat zbylé části příčného řezu díky vestavěnému rozhodovači ve spolupráci s C# podsestavou ANO/NE.

Aktuálně můžeme podsestavu považovat za jakousi beta verzi, která neobsahuje všechna možná řešení a některé tvary jsou definovány zjednodušeně nebo vůbec. V budoucnu se snad dostanu k její kompletaci a kdo ví, možná mi někdo i pomůže. Máte-li zájem ozvěte se a můžete se stát jejím spoluautorem.

Instalace a aktualizace podsestav

Nevíte si rady, jak správně nainstalovat novou podsestavu, nebo aktualizovat starou na novější verzi? V následujících dvou videích se můžete podívat, jak na to.

Instalace podsestavy
Aktualizace podsestavy
Verze

2018 1.0

Podsestava byla vytvořena v programu Subassembly composer 2018 a je v něm volně upravitelná.

Představení a video návody

Autor podsestavy

Jakub Kareš

autor blogu

Každá podsestava ulehčující návrh projektu je velkým pomocníkem a budu rád, pokud pomůže i vám. Dejte mi vědět, máte-li návrh na její zlepšení.