Štěrbinový žlab

Štěrbinový žlab

Potřebujete čas od času ve svém návrhu v Civil 3D použít štěrbinový žlab a zatím jej vkládáte pouze jako blok či jej dokonce ručně dokreslujete? Podsestavu žlabu s volitelným obrubníkem lze parametricky upravovat, připojit na jakýkoli bod v sestavě a vyladit tak jednoduše vzorový příčný řez. Mimo geometrické úpravy umožňuje editovat své kódování, a přidat tak do řezů další kóty či generovat tvary. Štěrbinový žlab pak můžete dále obohatit na příklad podsestavou XY Tvar, která dále rozšiřuje možnosti Civil 3D. Stahujte z naší knihovny a pro lepší představu se podívejte na video.

Instalace a aktualizace podsestav

Nevíte si rady, jak správně nainstalovat novou podsestavu, nebo aktualizovat starou na novější verzi? V následujících dvou videích se můžete podívat, jak na to.

Instalace podsestavy
Aktualizace podsestavy
Verze

2018 1.0.0

První verze vydané podsestavy uvolněná pro všechny uživatele aplikace Civil 3D 2018 a vyšší. Podsestava byla vytvořena v programu Subassembly composer 2018.

Kódovací diagramy

Body

Spojnice

Tvary

Představení a video návody

Autor podsestavy

Jakub Kareš

autor blogu

Každá podsestava ulehčující návrh projektu je velkým pomocníkem a budu rád, pokud pomůže i vám. Dejte mi vědět, pokud máte návrh na její zlepšení, a třeba se i sami zapojte do projektu!