Podsestava XY Tvar

Podsestava XY Tvar

Libovolný geometrický tvar se vždy hodí. Potřebujete-li doplnit vaše příčné řezy v Civil 3D o obrys, který by jednoduše naznačil váš projektantský záměr, můžete k tomu využít podsestavu o 10 bodech, kterým lze definovat X a Y souřadnice, vztahující se k bodu předcházejícímu. Takovou podsestavou pak můžete modelovat např. betonová lože různých tvarů pro různé typy parametrických prvků, jako jsou žlaby, obruby, tvarovky a jiné. Samozřejmě představivosti se meze nekladou a třeba najdete i jiné použití. Podsestava se dá kombinovat s již existujícími prvky přímo v Civil 3D nebo podsestavami doinstalovanými z naší databáze Stahujte z naší knihovny a pro lepší představu se podívejte na video.

Instalace a aktualizace podsestav

Nevíte si rady, jak správně nainstalovat novou podsestavu, nebo aktualizovat starou na novější verzi? V následujících dvou videích se můžete podívat, jak na to.

Instalace podsestavy
Aktualizace podsestavy
Verze

2018 1.0.0

První verze vydané podsestavy uvolněná pro všechny uživatele aplikace Civil 3D 2018 a vyšší. Podsestava byla vytvořena v programu Subassembly composer 2018.

Kódovací diagramy

Body

Spojnice

Tvary

Představení a video návody

Autor podsestavy

Jakub Kareš

autor blogu

Každá podsestava ulehčující návrh projektu je velkým pomocníkem a budu rád, pokud pomůže i vám. Dejte mi vědět, pokud máte návrh na její zlepšení, a třeba se i sami zapojte do projektu!